Bisiklet Sürmek Cinsel Sağlığı Etkiler Mi?

Bisiklet Sürmek Cinsel Sağlığı Etkiler Mi?

Bisiklet sürmek, pedal çevirmek sağlık açısından son derece faydalıdır. Sağlık açısından birçok faydası olan bisikletin zararlı yönleri de olabiliyor. Bu da cinsel sorun oluşumuna neden olabiliyor.

Bisiklet Sürmek Cinsel Sağlığı Etkiler Mi?

Bisiklete binmek her yaşta insana keyif ve mutluluk veren bir aktivite olup sağlık yönünden de faydaları olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Faydaları yanında dikkat edilmediği zamanlarda zararları da dokunmaktadır.

Bisiklet Sürmek Ne Gibi Cinsel Problemler Oluşturur?

Cinsel sorunlara yol açabilen bisiklet kullanımı için Cinsel Sağlık Enstitüsü ciddi araştırmalar yapmıştır. Yapılan bu araştırmalar sonucunda bisiklet kullanımının bazı cinsel problemlere yol açtığı saptanmıştır. İşte bu problemlerden bazıları…

Uzun Süre Bisiklet Kullanmak Cinsel İktidarsızlığa Sebep Oluyor

Yapılan araştırmalar sonucunda uzun süre bisiklete binmek cinsel iktidarsızlığa sebep olabiliyor. İktidarsızlık penisin yeterince sertleşmemesi olarak tanımlanmaktadır.  Bu hastalık aslında birçok hastalık nedeniyle oluşan bir problemdir. Genellikle peniste yer alan damarlarda meydana gelen bozukluklardan kaynaklıdır. Bisiklete uzun süre oturmak da penisteki damarlarda bozulma yaratabiliyor ve iktidarsızlık problemi yaratabiliyor. Yapılan araştırmalarda uzun süreli bisiklet kullanan erkeklerin %60’ında cinsel rahatsızlıklar görülüyor. Penis damarlarının bisikletin sert kısmına denk gelmesi bunu tetikliyor. Bu nedenle bisiklet seçimi çok önemlidir. Yumuşak ve rahatsız etmeyen bisiklet seçmek doğru bir harekettir.

Ağrı Ve Kramplar Problemin Belirtilerini Oluşturur

Uzun süre bisiklete binildiği zaman genital bölgede baskı yaşanır. İlk olumsuz belirtiler de ağrı ve karamplardır. Bu problem kadınlarda ilişki esnasında can sıkıcı ağrılar ile kendini gösterir. Sadece ilişki anında değil öncesi ve sonrasında da bu ağrılar oluşabiliyor. Bu durum  kadınlarda cinsel ilişkiden uzaklaşma oluşturur. Bu problem ilerlediği zaman da kadında orgazm olamama gibi problemler oluşabiliyor.

Erkeklerde de ağrılı problemler, sertleşme sorunu,ve boşalma azalması gibi sorunlar oluşturuyor.

Problemler Hangi Sıklıklarla Oluşur?

Devamlı aynı pozisyonda kalmak ve aynı hareketleri tekrarlamak bu rahatsızlıkların gerçekleşmesi sıklığı ile doğru orantılıdır. Bu durum kişiden kişiye değişse de birçok bisiklet kullanıcısı zaman kavramına dikkat etmediğinde bu problemlerle karşılaşıyor.  Bisiklet sürmek sağlık açısından çok faydalı bir spor olsa bile bilinçsiz davranmak ve uzun süre kullanmak ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor. Bisiklet sürmeye devam ediniz bu sağlık için önemli fakat bisiklet sürdüğünüz zaman dilimine çok dikkat ediniz.

Etiketler: , , , , ,