Düzensiz Dudak Dolgusu Yaptıranlara Uyarı! Körlük Ve Felç Yaratabilir

Düzensiz Dudak Dolgusu Yaptıranlara Uyarı! Körlük Ve Felç Yaratabilir

Dünyada birçok kadın dudaklarının daha güzel görünmesini sağlamak adına farklı işlemler için kendilerini riske atıyor. Bunlardan bir tanesi de tüm dünyada yaygın olan dudak dolgusu işlemidir.

Düzensiz Dudak Dolgusu Yaptıranlara Uyarı! Körlük Ve Felç Yaratabilir

Birçok kozmetik doktoru bu konuda kadınları uyarıyor. Düzensiz dudak dolgusu yaptıranlara uyarı olacak neden de dudak dolgusu yapanlarınçoğunluğu bu konuda yetkisi olmayan kişilerden oluşmasıdır. Bu durum telafisi olmayan ve felakete sürükleyen bir durumdur. Ayrıca kadınlar dünyası içinde çok fazla popüler olan estetik operasyonların ve güzelleşmek adına yapılan tüm işlemlerin çoğunun yan etkisi maalesef çok fazladır. Düzensiz yaptırılan dudak dolgusu da felç, görlik ve kalıcı olabilecek sakatlık durumuna sebep olabiliyor.

Gençler Sosyal Medyadan Etkilenip Dudak Dolgusu Yaptırmak İstiyor

Uzman görüşüne göre gençlerin büyük bir çoğunluğu sosyal medyadan fazlasıyla etkilenip dudak dolgusu yaptırmaya yöneliyor. Bu da maalesef endişe verici bir yükselişte görülüyor. Yetişkin kadınlarda olduğu gibi genç bayanlar da çok fazla sosyal medya etkisi altında kalıyorlar. Ellerine aldıkları bir ünlünün fotoğrafı ile bir kliniğe gidip onun gibi dudaklara sahip olmak istediğini söylüyor. Maalesef yanlış olan bu davranış birçok kişi sonuçları da beraberinde getiriyor. Bu konuda birçok vasıfsız insan tarafından yapılan bu işlemler sonucunda yanlış yapılan dolgular yüzünden geri dönülemez olumsuz sonuçlar ortaya çıkıyor. Düzensiz ve yanlış yapılan dudak dolgusu felce ve kalıcı sakatlığa yol açacak kadar ciddi bir sorun teşkil edebiliyor. Doku kaybı ve körlüğe kadar gidebiliyor. Kadınlar dünyası içinde birçok alandan birisi de güzel ve bakımlı olmanın gereklilikleri vardır. Size tavsiyemiz sağlık ve güzellik için yapacağınız her adım ve işlemde her konunun gerçek uzmanından yardım almanızdır. Güzellik uğruna sağlıklı yaşam içinden kopmayınız.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz