Erkek Saç Bakımı

Erkek Saç Bakımı

Saç dendiği zaman aklımıza ilk gelen şey kadındır, çünkü saçlar genellikle kadınlarda bir obje olarak karşımıza çıktığı için eskilerde saç bakımını sadece kadınlar yaparlar erkekler saçlarıyla pek ilgilenmezlerdi.

Erkek Saç Bakımı

ama şimdilerde konum tamamen değişmiş durumda, birçok erkek saç bakımında oldukça profesyonelleşmiştir ve günlük saç bakımı yaptıran erkeklere rastlamak mümkündür. Genellikle erkekler saç bakımında bazı malzemeler kullanmadıkları için, saçlarında fazla yıpranma olmamaktadır, genellikle erkeklerin saçlarında yaşadıkları sorunlar, yağlanma, kuruluk, kepek ve dökülme şeklindedir. Birçok erkek bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilmek adına saç bakımına özen göstermektedir. Erkekler piyasada bulunan birçok şampuandan faydalanabilmektedirler. Erkeklerin saçları genelde kısa kesim olduğu için bunun birçok faydasını her zaman görmektedirler, erkek şampuanı son zamanlarda çeşitleri bakımından oldukça artış göstermiştir, saçlardaki kısalık bazı kimyasal ürünleri kullanmaya elverişli olduğundan birçok erkek, briyantin, jöle, ve saç spreyleri kullanmaktadır. Bilinmektedir ki kısa saça kullanılan kimyasal ürünler her günün sonunda yapılan duşla çabucak arındırılabilmektedir, erkeğe has olan kısa saç modeli erkek saç yıkama da bir avantaj olarak görülmekte olup, kurutulması ve şekil alması da bir o kadar kolaydır. Ayrıca erkek saç yıkama da şampuanlar avuç içine dökülerek yapılmaktadır, sebebi ise kısa saçlı olan erkeklerin direkt olarak saça döktükleri şampuanın saç diplerine çabucak etki göstererek yıpranmalarına ve saç diplerinde tortular oluşmasına sebebiyet vermesidir. Birçok erkek gerek yakıştığı için gerekse saç diplerinin güçlenerek kuvvetlenmesi adına saçlarını kazıtmaktadırlar. Aslında saç kazıtmanın erkek saçlarında bir faydası olmadığı bilinmektedir. Erkeklerde saç kırılmaları fazla yaşanmadığı için erkek saçı bakımı kadınlardaki kadar fazla meşakkatli değildir. Erkekler saçlarını genellikle bir buçuk iki ayda bir kestirerek daha canlı ve hoş bir görünüme kazandırılabiliyor.

Erkek Saç Bakımında Faydalı Malzemeler Nelerdir?

Bilindiği üzere erkek saçları kadın saçlarına nazaran daha fazla oksijene ihtiyaç duyar.

Kakao yağı, bu yağ koyu renkli saçlar için kullanılmaktadır, saçlara parlaklık verir.

Protein kaynaklı ürünlerle saçımıza canlılık ve ışıltılı bir görünüm verebiliriz.

İnce telli kırılgan saçlar için Hint yağı kullanmalıyız.

Bunlar gibi birçok aktar malzemesi olan maddeler saçlarımıza çok iyi gelmektedir, tabi zeytinyağı her derde de deva olduğu gibi erkek saçlarının vazgeçilmezidir.

Etiketler: , , , , , , , , ,