Erkekler Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Erkekler Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Erkeklerde takım elbise giymek genelde resmi ortamlarda çok önemlidir. Sizlere erkek dünyası hakkında tüm bilgiler için yol göstermek adına bu yazımızda takım elbise seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

Erkekler Takım Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Herkesin gönlünde bir arslan yatar, yani takım elbise konusunda da her erkeğin kafasında tercih ettiği ve giymekten zevk aldığı bir erkek giyim markası vardır. İşte markanızı seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken birkaç ipucu hakkında sizi aydınlatmak istiyoruz. Şık ve çekici bir konumda olmayı elbette ki istersiniz. Moda dünyası her geçen gün farklı koleksiyonlar üretmektedir. Muhteşem bir görüntüyü kazanmak birkaç önemli ayrıntıyı dikkate almakla gerçekleşebilir.

Takım Elbiseniz Sizi Ve İmajınızı En İyi Nasıl Yansıtır?

Seçiminiz klasik bir takım elbise olabilir. Bu modeli giymenin bazı kuralları vardır. Size yakışan bir klasik takım için ilk kural ceketinizin omuzlarının tam oturması kuralıdır. Ne dar ne de bol değil lüks bir görüntü oluşturmanız gerekir. Omuzlarda çukur bölüm ve dışarı fırlayan bir bölüm olmamalıdır.

Gelelim ceketin kol boyu ölçülerine. Gömleğinizin manşet kısmı 1.5 cm açıkta kalacak şekilde ceketin kol boyu ayarlanmalıdır. Bu ne çok uzun ne de çok kısa olmalıdır.

Sizi tamamlayıcı aksesuar olan kravat en önemli kısımlar arasında yer alır. Seçim doğru yapılmazsa tüm emek boşa gider sakın unutmayın. Kravatın sizi ön plana çıkarması önemli. Kontrast renkler kullanabilirsiniz, tamamlayıcı yakın renklerden uzak durunuz. Zıt renklerle iyi bir tarz oluşturabilirsiniz. Mesela lacivert bir erkek takım elbise tarzına bordo kravat harika durur. Kravat boyu ceketi kesmeyen optimal bir uzunlukta olmalıdır.

Ceket renginiz gömlek renginden daha koyu olmalıdır. Koyuluk sıralaması yapacak olursak ceket, kravat ve sonra gömlek olmalıdır.

Kalıbınızı iyi taşıyacak bir model seçin yani üzerinize tam oturan bir kesim takım elbise alın. Üzerinizde bol duran veya dar gelen bir model ile kötü bir görünüm yansıtırsınız.

Takım elbise için parlak renklerden uzak durun. Mat ve koyu renkler takım elbiselerin en ideal renkleridir.

Aynı mağazaya takılmayın başka yerlerden kravat, kemer gibi aksesuarlar alabilirsiniz. Aceleci davranıp kombininizi bozmayın. Gardrobunuzda mutlaka koyu renkten oluşan bir takım bulundurun. Erkek modası ve alışveriş dünyası içerisinde birçok takım elbise modeli vardır. Bu nedenle tercihinizi yaparken bedeninize uygun olanı seçmezseniz hem görüntünüz hoş olmayacak hem de boşa para harcamış olacaksınız. Bu nedenle kurallar oldukça önemlidir.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz