Evinizin İçin Doğru Perde Seçimi

Evinizin İçin Doğru Perde Seçimi

Eviniz için perde seçimi yaparken doğru perde seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Perde, odalarınıza sıcaklık katan en önemli aksesuarların başında gelir. Ayrıca evinizin mehremiyeti ve ışığın eve giriş çıkışını kontrol altında tutmak için oldukça önemlidir.

Evinizin İçin Doğru Perde Seçimi

Tercih edeceğiniz perdeler her oda için farklı özellikler taşımalıdır. Yatak odası, salon veya çocuk odası perdesi birbirinden farklı kullanım alanlarıdır ve bu kullanım alanlarına göre tercih yapmanız gerekmektedir. Ayrıca evinizin ve eşyalarınızın dekorasyonuna göre de tercih yapmanız gerekmektedir.

Perde Seçiminde Evinizin Dekorasyonu Ve Görsellik

Evinizde doğru perde seçimi yapabilmek için odanın büyüklüğü, dekorasyonu ve konumu oldukça önemlidir. Perde seçimi sırasında bunları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Doğru perde seçimi için önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz.

Perde Modelleri

Pencere dekorasyonu yapılırken değişik uygulamalar olduğu gibi perde modelleri uygulaması için de birçok seçenekler vardır. Odanın ihtiyaçları ve tarzına göre perde seçimi yapılmalıdır. Bazı perde modelleri diğerlerine göre daha dekoratif olabiliyor. Örneğin bağcıklı perde modelleri gibi.

Duvar boyunca cam olan odalarda uzun perde seçimi kullanılmalıdır. Modern dekorasyon tarzlarda ise geometrik desenli perdeler kullanılabilir. Çiçek desenli perdeler genellikle İngiliz tarzı odalar için kullanılır. Desenli döşenmiş mobilyalı odalarda düz renk perde kullanılmalıdır. Bu şekilde oda içerisinde desen karmaşası önlenebilir. Klasik tarz odalarda balon, toplamalı ve Fransız tarzı perde modelleri tercih edebilirsiniz.

Modern bir eve sahipseniz katlamalı, stor perde, veya jaluzi perde modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu tarz perdeleri ofisiniz için de kullanabilirsiniz. Stor perde takmak istiyorsanız camlarınızın uygunluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Stor perde mekanizması her cama uygun olmayabilir. Eğer camlarınız çok fazla açılıp kapanıyorsa jaluzi ve stor perde kullanışlı olmaz. Evinize sürekli ışık girmesini istiyorsanız tül perdeler kullanabilirsiniz.

Hangi Renk Perde

Perdenizin rengini seçerken döşeme, duvar ve aksesuarla olan uyumu önemlidir. Perde koyacağınız oda sade bir odaysa renk katmak için farklı renk ve kumaşlarda perdeler birlikte kullanılabilir. İlginç desenlerde modeller de seçerek odanın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Odanız küçükse tek renk ve daha sade perde seçimi odanın dar görünmesini önler. Odanız daha ferah bir havaya bürünür. Odada fazla renk ve desen varsa perdenizi tek renk seçerek dengeyi sağlayabilirsiniz.

Perde Kumaşı

Işıktan ne kadar yararlanmak istediğinize göre perdenin kalınlığı değişebilir. Organik kumaş öneriyoruz. Erken solmayan, erken yıpranmayan ve buruşmayan kumaş seçimi yapmanız oldukça isabetli olur. Bu özellikler perdenizin daha uzun ömürlü ve daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

Bütçenizin durumuna  göre kış ve yaz ayları için iki farklı perde seti kullanmanız da sizi oldukça rahatlatacaktır. Yazda güneşli bölgelerde güneşi örtmek için, kışta da daha fazla güneşten yaralanmak için perde değişimi yapabilirsiniz. Bu evinize de ayrı bir hava ve dekoratif esneklik katacaktır.

Etiketler: , , , , ,