Kış Tatilinde Bavul Hazırlama Teknikleri

Kış Tatilinde Bavul Hazırlama Teknikleri

Tatile gitmeyi kim istemez. Hayatın yoğun temposu içerisinde bir mola vermek ve birkaç gün de olsa tatil yapmak herkesin ihtiyacıdır. Fakat bavul hazırlama kısmı geldiğinde bazen zorlanıyoruz. Hele bir de bu tatil programı kış mevsimine gelmiş ise işimiz biraz daha zor olur.

Kış Tatilinde Bavul Hazırlama Teknikleri

Yaz mevsiminde havalar sıcak olduğundan birkaç tane tişört, şort, vs ile işimiz kolaydır. Fakat kış tatiline çıkarken hazırlık o kadar da kolay olmayacaktır. Fazladan alınıp hiç giyilmeyen pantolonlar, kazaklar ve çok yer tutan kabanlar önümüze yığılı verirler. Gereğinden fazla zamanımızı bavul hazırlamaya harcarız. Eğer kış tatili yapmayı planlıyorsanız size vereceğimiz tüyoları iyi değerlendirmenizi öneriyoruz.

Doğru Planlama Yapın

Bavulunuzu hazırlarken zorlukla karşılaşmamak için tatil planınızı en başta doğru yapmayı deneyin. Seyahat planınız kaç gün olacak? Gün içinde kaç kıyafet değiştirme şansınız olacak? Her gün için farklı ayakkabıya gerek olacak mı? Bunların hepsini düşünün götüreceğiniz kıyafetlerin bir kombinini kafanızda tasarlayın. Bu planlamayı doğru yaptığınız takdirde tüm fazlalıklar evde kalmış olacaktır.

Bavulun İçinde Yerleştirme

Kış demek kalın kazak, pantolon ve hırka demek. Bunları bavula yerleştirmede zorlanacağınız kesindir. Bu nedenle bavula yerleştirirken rulo yaparak yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde çok daha düzenli olacak ve boşluk kısımları rahatlıkla doldurabileceksiniz.

Kış Botları

Yazda ince sandaletler, babetler  ve terlikler taşımak için çok daha kolay oluyor. Fakat kış tatili için botlar ve çizmeler size zorluk yaşatacaktır. Bu nedenle neredeyse bavulun yarısını botlar dolduracaktır. Yapmanız gereken seyahet edeceğiniz esnada çok yer kaplayacağınızı düşündüğünüz botlarınızı ayağınıza geçirmek olacaktır. Taşıma sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Aksesuarlar

Şapka, bere, atkı gibi aksesuarlar ve kolye, küpe, bilezik gibi takılar da kafanızda yer ediyordur. Kombin önerimiz bu aksesuarlar için de geçerlidir. Ne giyeceğinizi ve ne takacağınızı önceden belirleyin. Tatil organizasyonu yaptığınız anda bunu yapın ve bavul hazırlarken gereksiz aksesuarları yanınıza alamayın.

İlaçlarınızı Unutmayın

Hasta olmamak için kış seyahati başlamadan önce ilaç tedbirini mutlaka alın. Mevsim değişikliği ve soğuk hava için kendinizi mutlaka koruyun. C vitamini almanızı da öneriyoruz. Ayrıca düzenli kullandığınız ilaçlarınız da varsa mutlaka yanınıza alınız.

Etiketler: , , , , ,