Moda Dünyası Uğruna Sağlığınızdan Olmayın

Moda Dünyası Uğruna Sağlığınızdan Olmayın

Kadın, erkek hatta çocuk modası günümüzde her bireyi yakından ilgilendiriyor. Modaya uygun giyinmek ve hoş görünmek için birçok insan bazen sağlığını tehlikeye atacak pozisyona bile gelebiliyor. Elbette ki modaya uymak ve ilgi çekmek her insanın en doğal hakkıdır fakat sakın ha moda uğruna sağlığınızdan olmayın.

Moda Dünyası Uğruna Sağlığınızdan Olmayın

Günümüz moda dünyası her yanımızı sarmış durumda. Kadın erkek günümüzde birçok alanda moda tasarımlı birçok ürünü kullanmaktayız. Fakat şunu da bilmek gerekiyor ki her gün modaya uygun giyinme isteği sağlığı da tehlikeye atabiliyor. İşte moda uğruna sağlığını tehlikeye atabilecek bazı giysiler. Bu ürünleri kullanmayın demiyoruz fakat aşırıya kaçmadan ve vücut sağlığı riski yaşatmadan kullanın. Bizden söylemesi.

Moda Olan ve Giyinirken Dikkatli Olunması Gereken Giysiler

Sıkı Korseler

Geçmişte çok fazla moda olan ve kadınların özellikle bel kısmını ince göstermek için giyilen sıkı korseler günümüzde de oldukça tercih edilen türden. Sağlığınıza önem veriyorsanız bunun dozunu kaçırmayın. Çok acil durumlar dışında günlük hayatınıza bu ürünü sokmayın.

Dar Kot Pantolonlar

Elbetteki ki herkesin vazgeçemezlerinden biridir kot pantolon fakat dar kot pantolonlar kan dolaşımını bozduğu gibi varis ve selülit oluşumuna zemin hazırlıyor. Ayrıca cildin nefes almasını zorlaştırdığı için bikini bölgesi ile kalça bölgesinde batık tüyler oluşmasına sebep oluyor. Dar kot pantolon giymeyi mümkün olduğu kadar dengede tutmanızı ve rutin kullanımdan vazgeçmenizi tavsiye ederiz.

Yüksek Topuklar

Kadınların zarafetini tamamlayan yüksek topuklu ayakkabılar görüntü açısından da çekici ve zarif bir estetik sağlar. Fakat sürekli kullanıldığı zaman bacak ağrısı, sırt ağrısı ve şişme gibi problemler yaratıyor. Fıtık oluşumunda da önemli bir etken oluyor. Vazgeçin demiyoruz ama her gün moda diye yüksek topuklarla dolaşmanın gereği de yok.

Düztaban Ayakkabı

Sağlıklı ve rahat bir ayakkabı modeli olarak düşünülse de sağlığınıza çok zararı vardır. Ayak üzerindeki yükün eşit olmayışı, damarların büyüklüğünü artırması ve esnekliğin kaybolmasına sebep olabiliyor. Böylece ayağınız kendiliğinden düzleşebilecektir. Sırt ve ayak ağrısına neden olabilir hatta ilerleyen zamanlarda diz ve kalçada deforme sonuçlar yaratabilir.

Push-up Sütyenler

Oldukça popüler olan bu sütyen modelleri göğüsleri doğru yükseklikte gösterdiği gibi yuvarlak görünüm de sağlıyor. Fakat sütyendeki özel kısımlar göğüslerin deforme olmasına neden oluyor ve yapay desteğe bağımlı hale getiriyor. Moda dünyası içinde olan bu tarz sütyenler damarlarda tıkanma yaratır ve kansere kadar giden problemlere yol açabilir.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz