Romantizmi Doruklarda Yaşayacağınız Şehirler

Romantizmi Doruklarda Yaşayacağınız Şehirler

Balayınız yaklaşıyorsa veya sevgilinize unutulmaz bir tatil yaşatmak istiyorsanız size bazı şehirleri ve bu tatil günlerinde sizi bekleyen eşsiz güzellikleri tanıtmak istiyoruz.

Romantizmi Doruklarda Yaşayacağınız Şehirler

Pırıl pırıl turkuaz yeşili okyanuslar, balıkçı kasabaları ve muhteşem iklimleri ile romantizmi arayanlar için dünyanın 5 tatil beldesi;

Maldivler

Maldivler balayı ve romantizm denildiğinde belki de ilk akla gelen yerdir. Eşsiz güzellikteki kumsalları, turkuaz yeşili renkte denizi ve güneşiyle aşk ve romantizmi kendinde barındıran cennetten bir köşedir. Maldivler 1200 adadan oluşup sıcaklık 12 ay boyunca 28-30 derece arasındadir. Dilediğiniz mevsimde ve ayda Maldivler sizi bekliyor.

Fransa-Paris

Paris denilince akla gelen ilk şey buranın aşıklar şehri olarak bilinmesidir. Sevgilinizle veya eşinizle yapacağınız Paris seyahatı size unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Paris sokakları alış-veriş merkezleri ve kafeler ile doludur. Tüm güzellikleri Paris’te yaşayabilirsiniz.

İsviçre-Chillon Şatosu

Montrö şehrine 3 kilometre uzaklıkla bulunan şato Orta Çağ Avrupası’na aittir. Burada bulunmak size o yıllarda yaşadığınızı hissettirecek ve romantizm rüzgarlarını estirecektir. Bu mükemmel mimariyi keşfederken çok güzel zaman geçireceksiniz. Şatonun ayrı bir şöhreti de Lord Byron’un şato ile ilgili yazdığı efsane şiiridir.

İtalya-Venedik

Mükemmel bir romantik tatil için vazgeçilmez adreslerden bir tanesi de Venedik şehridir. Kanallar, kafeler, ünlü meydanındaki güvercinler ve saraylar Orta Çağ Avrupasını yeniden yaşayatan bir şehirdir Venedik. Romantik bir tatil için burada her türli ayrıntı düşünülmüş olup size sevgilinizle birlikte yaşayayacağınız unutulmaz anlardan başka birşey kalmıyor. Venedik masallardan çıkmış bir şehirdir.

Sicilya-Levanzo Adası

Levanzo adası sakin bir balıkçı kasabası olup size huzuru yaşatacaktır. İtalya’nın batısında yer alan 3 adanın en küçüğü olan Levanzo Adası beyaz badanalı evleri ve mavi boyalı pencereleri ile muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Hayatın tadını çıkarabileceğiniz bu kasabada nefes aldığınızı hissedeceksiniz.

Etiketler: , , , , ,