Sivilce Maskesi

Sivilce Maskesi

Sivilce Maskesi

Sivilce maalesef çok rahatsız edici bir rahatsızlıktır. Özellikle kadınlar için bir kabustur. Bu konuda birçok yöntem uygulanmaktadır ve çözüm aranmaktadır. Sizin için çok memnun kalacağınız ve evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir sivilce maskesi tarifimiz var. Denemenizi tavsiye ediyoruz.

Sivilce Maskesi Yapımı

*Yoğurt, kabartma tozu, bal ve limonu karıştırarak günde üç sefer yüzünüze sürünüz.

*Yumurta akı da iyi bir sivilce maskesi olup cildinizi temizler ve beyazlatır. Bunu denedikten sonra fark edeceksiniz.

*Ayva çekirdeğini kür yapıp bebek pudrası ile karıştırarak yüzünüze bunu uygulayınız. Gözeneklerin açılarak yüzünüzün ferahlayacağını hemen hissedeceksiniz.

*Sivilce her zaman yüzün belirli bir bölgesinde çıkmaz. Bayanlarda genellikle burun bölgesinde görülür. Stres ve yağlı yiyecekler en büyük etkendir. Yağlı yiyeceklerden uzak durun ve sıklıkla kola tüketmeyin. Bu tür gıdalar sivilce çıkmasını tetikler.

*Sivilce maskesi uygulamasını yapmayı ihmal etmeyin. Ayrıca kesinlikle yüzünüzdeki sivilceleri sıkmayın. Bunu yaparsanız sivilce sayınız çoğalır. Yayılmasını önlemek için sivilceyi sıkmak yerine kurutun. Gül suyuyla sivilcenin olduğu yere pamuk yardımı ile uygulama yapın. Birkaç öğün yaptıktan sonra sivilcenin kuruduğunu göreceksiniz. Ayrıca asla makyajlı olarak uyumayınız. Bu cildiniz için çok zararlıdır.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Merhabalar, yüz bakım ve güzellik merkezi çalışanı olarak şunu söylemek istiyorum ki, burada yazılan yazılar gerçekten çok faydalı, sivilce olan yeri sıkmak yerine kesinlikle bitkisel yöntemlerle tedavi edilebilir. Sivilce sıkmak sağlığa zararlı olduğu gibi aynı zamanda kalıcı leke olarak kalmaktadır. Tşk

    1. Marka Yelkeni dedi ki:

      Bu güzel bilgilendirmeniz ve faydalı görüşünüz için teşekkürler AYSUN hanım; Sizinde söylediğiniz gibi kesinlikle ilk öncelik bitkisel yöntemler olmalı. Yüreğinize sağlık…

Yorum Yaz